Звитяга офіцерських поколінь: баланс між професійним та сімейним

У Національній академії Державної прикордонної служби України провели зустріч офіцерів-прикордонників із курсантами-першокурсниками факультету безпеки державного кордону.
Члени Хмельницької організації ветеранів-прикордонників – голова ради – полковник у відставці Василь Баратюк та заступник голови ради – полковник у відставці Олег Башнянін, говорили про те, як підтримувати баланс між професійним та сімейним.
Розповідаючи про власний досвід професійної діяльності, яку охоронці кордону виконують і в день, і в ночі в умовах значних психологічних навантажень, офіцери наголосили на важливості створення міцної сім’ї та відповідальності подружжя щодо виконання батьківських обов’язків, правильного виховання дітей в контексті українських народних традицій у поєднанні з кращими офіцерськими традиціями, де честь – понад усе.
Майбутні офіцери уважно слухали розповіді поважних ветеранів про важливість розвивати здатність регулювати свій емоційний стан, вести здоровий спосіб життя, опиратися на засади моральних цінностей.
Окремо було звернуто увагу курсантів і курсанток на особливості побудови ефективних міжособистісних взаємин як на службі, так і в сім’ї. Це багатогранна та водночас непроста задача, але прийняття того факту, що ціннісне ставлення та повага до іншої людини є основою в житті, допомагає запобігати конфліктам як на службі, так і у родині.
Наприкінці ветерани-прикордонники побажали майбутнім охоронцям кордону бути духовно та фізично здоровими, морально-стійкими особистостями, наполегливо працювати над собою, завжди пам’ятати про офіцерську честь для того, щоб гідно представляти Україну під час виконання професійних обов’язків та при цьому належним чином виконувати й свій батьківський обов’язок.